Protože náš e-shop od začátku své existence nabízí pouze platbu dobírkou, netýká se nás nejnovější vynález státní správy v oboru „Jak ještě více, lépe a efektivněji naházet živnostníkům klacky pod nohy“, to jest slavné EET.
Pokud by ovšem tato výjimka ze zákona přestala platit a i my bychom byli nuceni pořídit si tuto nehoráznost, okamžitě zavíráme krám. A kdyby někoho zajímalo, proč si myslíme, že si ten estébáckej Jánošík zaslouží dostat ránu valaškou za uši (a s ním všichni ti, kteří mu tento zločin pomohli schválit, pamatujte na ně při volbách).
Tady je hezké shrnutí.

FAQČasto kladené dotazy ohledně svatebních oznámení a pozvánek

Otázka č. 1: Jak bude naše zakázka probíhat?
Nejprve vyplňte OBJEDNÁVKU. Pečlivě zkontrolujte zadaný email, neboť na něj Vám budeme posílat upozornění, že se s Vaší zakázkou něco děje.
Po odeslání objednávky AUTOMATICKY obdržíte email s přihlašovacím jménem a heslem.
To se Vám bude hodit v sekci ZAKÁZKA, kde po vyplnění údajů můžete sledovat stav Vaší objednávky. Uvidíte tam náhled oznámení ve formátu PDF (s malým rozlišením obrázku kvůli velikosti souboru), tam ho můžete schválit nebo připomínkovat. Buďte si jisti tím, co schvalujete – pokud si PO SCHVÁLENÍ vzpomenete, že byste ještě chtěli provést nějakou změnu, bývá už většinou pozdě, oznámení jsou již v tisku. V den odeslání zásilky opět dostanete email, že máte očekávat zaměstnance Českých pošt.
Otázka č. 2: Dají se u oznámení a pozvánek měnit texty?
Jistě, v rámci možností. Pokud chcete mít na oznámení či pozvánce upravený text, napište ho v objednávkovém formuláři do příslušné kolonky. Mějte ovšem na paměti, že na všechny srdcervoucí citáty, svatební veršíky, láskyplná motta a jiná placatá moudra je uvaleno embargo (autoři mají zvláště spadeno na hrůznosti typu „...oznamují všemu světu jednu prostou krásnou větu: Budeme se brát“ nebo „miluji život, protože mi dal Tebe, miluji Tebe, protože Ty jsi můj život“ a podobné nehorázné hnusárny).
Sazba cizích jazyků není problém.
Otázka č. 3: Rádi bychom si objednali oznámení a pozvánky, ale chtěli bychom mít na pozvánce motiv, který přísluší jinému oznámení. Je možné obrázky prohodit?
Možné to je, pokud se budou motivy z oznámení a pozvánek k sobě hodit. O tom, co se hodí a co ne, rozhodují autoři.
Otázka č. 4: Chtěli bychom napřed vidět, jak takové oznámení vypadá, zajímá nás kvalita tisku a papíru. Mohli byste nám poslat nějaké vzorky?
Ano. Pokud si pak oznámení nebo pozvánky objednáte, přičteme si k výsledné ceně ještě 30 korun. Doposud si nikdo na kvalitu papíru či tisku nestěžoval (to už neplatí, po pěti letech nám tuto bilanci zkazil jeden pán, kterému se něco nezdálo. Poslal oznámení zpátky, my mu poslali zpátky peníze. Co se mu nezdálo, to je fakt záhada, koukali jsme na to jako vrány...).
Otázka č. 5: Oznámení bychom si vytiskli sami, je možné objednat oznámení nebo pozvánky pouze jako PDF v tiskové kvalitě a poslat je e-mailem na naši adresu?
Ne.
Otázka č. 6: Jak dlouho bude asi trvat výroba našich oznámení?
To záleží z velké části na vás. Autoři oznámení mají ke svatbám veskrze negativní vztah, proto se snaží vyřídit všechny objednávky co nejdříve, aby se s tím nemuseli dlouho otravovat a měli to z krku. Pokud si nebudete vymýšlet hlouposti a denně vybíráte mejlovou schránku, dá se předpokládat, že do 14 dnů máte oznámení doma.
Otázka č. 7: Nějak jsme to neuřídili a nemáme moc času, šlo by výrobu oznámení nějak urychlit?
Šlo. Jak už píšeme v ceníku, náhled zasíláme nejpozději do dvou pracovních dní od objednávky. Pokud náhled obratem schválíte, může jít okamžitě do tisku a v extrémně příznivém případě hned druhý den do pošty. Pokud je opravdu kvalt, lze oznámení poslat jako obchodní balík, pak by měla dorazit na místo určení do 24 hodin (resp. do druhého pracovního dne). Legrace s obchodním balíkem je oceněna příplatkem 100 Kč.
Otázka č. 8: Nepřišla mi od SVADBYJINAK žádná odpověd, i když jsem řádně vyplnil objednávku, co mám dělat?
Některe firemní servery mají nastavenou vysokou ochranu zaměstnaneckých mailů. Proto se může stát, ze Vám mail nedojde. V případě pochybností, zda je zakázka námi registrována, pište na info@svatbajinak.cz
Otázka č. 9: Máme naši oblíbenou fotografii, kterou bychom chtěli dát na naše originální svatební oznámení. Když Vám ji pošleme, uděláte nám z ní oznámení?
Dost neradi. Vaše fotografie stojí s největší pravděpodobností za prd, máte na ní beďary, žluté zuby, červené oči, škrábance všude možně a mnoho dalších nectností. Její úprava zabere spoustu času, což se také projeví na výsledné ceně. Navíc je další komerční potenciál takového oznámení roven nule, takže se připravte na nejhorší.
Otázka č. 10: Udělali byste pro nás zcela originální a dosud nevídané svatební oznámení?
Už ne, jsme unaveni. Pokud chcete opravdu originální oznámení, udělejte si ho sami. Každé vlastnoručně – byť amatérsky – vyrobené oznámení je podle našeho soudu lepší, než ten předražený šrot, který se běžně prodává (námi nabízené pitomosti nevyjímaje).
Otázka č. 11: Jsme svatební salon/agentura a rádi bychom distribuovali vaše netradiční svatební oznámení. Co pro to můžeme udělat?
Nic. Počet našich oznámení realizovaných přes „kamenné“ obchody je mizivý a v zásadě nepokryje ani náklady na výrobu nabídkového katalogu. Proto jsme se rozhodli další katalogy nevyrábět a nabídky ke spolupráci nadále odmítat.